Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 12 Ağustos 2022 Cuma
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gıda
 İçecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvancılık
 Su Ürünleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarım
 Çevre, Enerji
 Bilişim, Teknoloji
 Tarım Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarımsal Desteklemeler
 

Yağcıllı Fasulyesi Markalaşma Yolunda

Soma Kaymakamı Abdülkadir Karataş 53 köy ziyareti ve teftişinin ardından şimdi de belde gezilerine başladı. İlk olarak ilçeye bağlı Yağcılı kasabasında kurum amirleriyle birlikte teftiş programına katılan Kaymakam Karataş, belde sakinlerinin sorunlarını dinledi.


Yağcılı Beldesinde üretilen kuru fasulye için markalaştırma çalışmaları yürütülüyor. Ünü sınırları aşan Yağcılı Fasulyesi için Tarım Kooperatifi çalışanları tanıtım için çalışmalara başladı. Soma Kaymakamı Abdülkadir Karataş ve kurum amirlerinin belde ziyaretinde ikram edilen kuru fasulye, yiyenlerin tadını damağında bıraktı. Kaymakam Abdülkadir Karataş beldenin fasulyesinin çok lezzetli olduğunu belirterek, "Bir marka çalışması yapılmalı. Gerçekten çok lezzetli bir fasulye. Özellikle fasulyenin markalaşma çalışması için bir kooperatif kurulabilir" dedi.

Soma Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Kaya ise, Yağcıllı'nın tarım faaliyetleri açısından Soma'nın gözbebeği olduğunu belirterek, fasulyenin yanında domates, karpuz, dane mısır gibi bitkilerin üretimlerinin yapıldığını ifade etti. Beldede okul, belediye, jandarma karakolu, tarım kredi kooperatifi gibi kurumları ziyaret eden Kaymakam Karataş ve kurum amirleri, burada vatandaşların ve personellerinin isteklerini ve sorunlarını dinleyerek ilk belde ziyaretini tamamladı. - MANİSA - (İHA)

Ekleme Tarihi
19.02.2013
Ekleyen Kişi
şahin yaylacı


Link: Yağcıllı Fasulyesi Markalaşma Yolunda
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız