Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 25 Ocak 2021 Pazartesi
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gıda
 İçecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvancılık
 Su Ürünleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarım
 Çevre, Enerji
 Bilişim, Teknoloji
 Tarım Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarımsal Desteklemeler
 


Mersin'de Kaçak İçkilerin İmhası Sürüyor

MERSİN (İHA) - Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekiplerinin, son 1,5 yıl içerisinde yakaladığı gümrük kaçağı içkilerin imha edilmesi sürüyor. İlk partide 30 bin kaçak içki imha edilirken, bugün de 10 bin şişe içki imha edildi. İmha edilen içkilerin geriye kalan cam kırıkları ve kapakları ise ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılıyor.
 
Edinilen bilgiye göre, Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, 2012 yılında 65 bin, 2013 yılının ilk 6 ayında ise yapmış olduğu operasyonlarla 35 bin gümrük kaçağı içki ele geçirdi. Ele geçen içkiler daha önce Gümrük Müdürlüğü'ne teslim edilse de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 11 Nisan'da aldığı kararla imha yetkisi polise verildi. İmha yetkisinin polise verilmesinden sonra Mersin polisi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı, Mersin Sağlık Müdürlüğü, Mersin Emniyet Müdürlüğü ve Gümrük Müdürlüğü’nün temsilcilerinin oluşturduğu 'İmha Komisyonu'nun kararı ve Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nun oluruyla, ele geçirilen 100 bin kaçak içkinin imha edilmesine karar verdi. Bu karar neticesinde yaklaşık 1 ay önce ilk parti olarak 30 bin şişe kaçak içki imha edilmişti.
 
Bugünde yine merkez Toroslar ilçesine bağlı Çukurova Mahallesi'nde bulunan bir fabrikada 10 bin kaçak içki imha edildi. Sabah saatlerinde Emniyet Müdürlüğü hizmet binası önüne gelen TIR'a yüklenen 10 bin şişe içki fabrikaya getirilerek burada çalışanlar tarafından yüksekten bırakılarak imhası gerçekleştirildi. İmha edilen içkilerden geriye kalan cam kırıkları ve kapaklar ise ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılıyor.
 
 

Ekleme Tarihi
04.09.2013
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Mersin, Kaçak, İçkiler, İmha
Link: Mersin'de Kaçak İçkilerin İmhası Sürüyor
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız