Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 06 Aralık 2022 Salı
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gıda
 İçecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvancılık
 Su Ürünleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarım
 Çevre, Enerji
 Bilişim, Teknoloji
 Tarım Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarımsal Desteklemeler
 


Massey Ferguson 2’nci fabrikasını açtı

Avrupa’daki yatırımlarını Fransa’da yoğunlaştıran Massey Ferguson, Paris yakınlarındaki Beauvais’de 20 milyon dolarlık yatırımla ikinci fabrikasını açtı. Fabrikada günde 80 traktör kabini üretiliyor.


PARİS - Massey Ferguson 20 milyon dolarlık yatırımla Fransa’da ikinci bir fabrika kurdu. Traktör kabinlerinin üretildiği fabrika 1 yılda tamamlandı.

Paris yakınlarındaki Beauvais’de 2. fabrikasını açan Massey Ferguson aynı zamanda 56. yılını kutluyor. Traktör kabinlerinin üretildiği “Beauvais 2” fabrikası Avrupa’nın değişik ülkelerinden 50’ye yakın gazeteciye tanıtıldı. Yapılan tanıtım ve fabrika turuna AGCO’nun Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Martin Richenhagen’nin yanısıra, Kıdemli Başkan Yardımcısı ve AGCO EAME (Avrupa-Afrika ve Ortadoğu) Bölgesi Genel Müdürü Dr. Rob Smith, AGCO S.A CEO’su ve Massey Ferguson EAME Bölgesi Başkanı Richard Markwell de katılarak bilgi verdi.

Massey Ferguson’un yanı sıra Challenger, Fendt ve Valtra traktörlerinin de üreticisi olan AGCO Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Martin Richenhagen dünyanın her yerinde önemli yatırımlar yaptıklarını belirterek açılışta şu bilgileri verdi:” Massey Ferguson AGCO’nun en önemli markalarından birisi ve dünyada da marka imajı en güçlü,en çok bilinen markaların başında geliyor. Geçen sene yılın traktörü,bu sene yılın tarım makinesi ödülünü aldık. Yaptığımız yeni yatırımlarla,bu fabrika ile daha iyi yerlere geleceğiz.Hedefimiz kalitede en üst seviyeye gelmek. Bu yatırımları bunun için yapıyoruz. Rusya’nın güneyinde yeni fabrika kurduk. Pakistan’da yılda 40 bin traktör üretimi yapan yatırımımız var. Arjantin’de üretimimiz var. Çin’de yeni fabrika kuruldu. Herkese uygun ve herkes için traktör üretimimiz var. Bu yılki satış ciromuz 11 milyar dolar olacak. 2016’da 16 milyar dolar ciroya ulaşacağız.”

Fabrika bir yılda tamamlandı

Fabrikayı dışarıdan hiçbir destek ve danışmanlık hizmeti almadan tamamen kendi çalışanları tarafından tasarlanarak kurulduğunu belirten AGCO S.A Ceo’su ve Massey Ferguson EAME Bölgesi Başkanı Richard Markwell, bu yatırımın AGCO’nun 1986’dan beri Beauvais Avrupa operasyonları tesisi ve Massey Ferguson markası için en büyük yatırımı olduğunu söyledi. Yatırımın 1 yılda tamamlandığını vurgulayan Markwell, “Toplam 20 milyon dolarlık (15,5 milyon Euro) bir yatırım ile bu proje bizim rekabet gücümüzü ve verimlilik seviyemizi korumak için ve de ürünlerimizin tasarım ve kalitesinin geleceğine yatırım yapmamızı sağlayacaktır. Ayrıca burada sadece yeni bir fabrika değil,aynı zamanda Massey Ferguson için özel bir Uluslararası Satış Eğitimi Merkezi kurduk. Bu merkezde dünyanın çok değişik ülkelerinden satış temsilcilerine eğitimler veriyoruz” diye konuştu.

Günde 80 kabin üretiliyor

AGCO Beauvais Üretim Başkan Yardımcısı Boussad Bouaouli ise konuşmasında 2 Eylül 2013 tarihinde, “Beauvais 2” fabrikasının ana tesise ilk traktör kabinlerini teslim ettiğini söyledi. Daha önce planlandığı gibi ilk günden itibaren, günde 60 traktör kabini üretimi yapılırken daha sonra normal günlük üretim oranı olan 80 traktör kabinine ulaştıklarını belirten Bouaouli:” Yeni yatırımımız olan ‘Beauvais’ “Tesisi Massey Ferguson’ nun Yalın Üretim temelleri üzerine inşa ettiği verimlilik, kalite ve fabrika çalışanları için çalışma koşullarına büyük iyileştirmeler yapılmasını sağlayacak” dedi.

AGCO’nun cirosu 10 milyar dolar

“Sizin Tarım Şirketiniz” sloganı ile kendisini tanımlayan AGCO, tarım makineleri ve traktör üretiminde dünyanın en büyük global şirketlerinden birisi. Tarım makineleri tasarımı, üretimi ve dağıtımına odaklanan AGCO’nun en bilinen markası Massey Ferguson. Traktörler biçerdöverler, ilaçlama, yem makinesi, toprak işleme makineleri, ekipmanlar, tahıl depolama ve protein üretim sistemlerini üreten AGCO’nun faaliyetlerinin tamamı tarım sektörüne yönelik. AGCO ürünleri beş ana tarım makineleri markası ile satılıyor. Challenger, Fendt, Massey Ferguson, Valtra ve GSI markalarını üreten AGCO’nun dünya çapında 140 ülkede 3150 bağımsız bayisi var. Grubun 2012 net satışları 10 milyar dolar.
 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
29.11.2013
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Massey Ferguson, 2’nci fabrikasını açtı
Link: Massey Ferguson 2’nci fabrikasını açtı
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız