Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 26 Mart 2023 Pazar
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gıda
 İçecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvancılık
 Su Ürünleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarım
 Çevre, Enerji
 Bilişim, Teknoloji
 Tarım Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarımsal Desteklemeler
 


Tıbbi Ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursları Başladı

KÜTAHYA (İHA) - Kütahya'nın Pazarlar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’Müdürlüğü'nce açılan 104 saatlik Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu'na ilginin gün geçtikçe arttığı bildirildi.
Pazarlar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Pazarlar Ziraat Odası Başkanlığı, Pazarlar Belediye Başkanlığı, Sofular Belediye Başkanlığı ve Kırsal Kalkınma Ajansı Kütahya Temsilciliği işbirliği ile Pazarlar İlçesinde Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursları açılmaya başlandı.
 
Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu'nun ilçede üç merkezde yapılacağı bildirildi. Kursların Sofular Beldesinde, Yakuplar Mahallesinde ve Halk Eğitim Merkezinde verileceği, ihtiyaç halinde kursların çoğaltılabileceği bildirildi.
 
Kurslara toplamda 100 kursiyerin başvuru yaptığı, Sofular beldesinde kursların başladığı, İlçe merkezindeki kursiyerlerin taleplerinin Pazarlar Ziraat Odası tarafından toplanarak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teslim edildiği bildirildi.
 
Kurs sonunda Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği sertifikası verilecek. Çiftçiler bu sertifika ile Kırsal kalkınma ajansına proje hazırlayarak yüzde 50 hibe destekli ziraat aleti alımı yapabilecek.
 
Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursunun, Pazarlar Tarım Kredi Kooperatifleri Ziraat Mühendisi Şeref Yeşilok tarafından verilmeye başladığı bildirildi.
 
Pazarlar Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hakkı Yıldız, "Bu kurs ile doğal ortamlarda yetişen tıbbi ve Aromatik bitkilerin ekim alanlarını artırmayı ve tarım için verimli olmayan kırsal alanlarda, kekik, Adaçayı, papatya, haşhaş gibi çeşitli tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştirerek bir gelir kapısı açmayı hedefliyoruz" dedi.
 
Pazarlar Ziraat Odası Başkanı Kamil Ünal ise, “İlçemizde açılan Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursu için talep toplama çalışmalarında bizlere yardımcı olan Pazarlar Belediye Başkanımız Ahmet Torun ve Sofular Belediye Başkanımız Mehmet Ali Özdemir’e teşekkür ederim" diye konuştu.
 
İlçe Merkezinde Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursu için toplanan talep dosyasını Pazarlar Ziraat Odası Başkanı Kamil Ünal, Halk Eğitimi Müdürü Hakkı Yıldız’a teslim etti. 
 
 

Ekleme Tarihi
10.12.2013
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Tıbbi Ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği, Kursları Başladı
Link: Tıbbi Ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursları Başladı
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız