Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 07 Ekim 2022 Cuma
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gıda
 İçecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvancılık
 Su Ürünleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarım
 Çevre, Enerji
 Bilişim, Teknoloji
 Tarım Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarımsal Desteklemeler
 


TKDK İl Koordinatörü Başak “Bu Yıl Projelerde Yoğun Bir Artış Var”

VAN (İHA) - Tarım ve Kırsal Kalkındırmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü İbrahim Başak, destekleme fonlarından yararlanmak için vatandaşların yoğun bir ilginin olduğunu söyledi.
 
TKDK İl Koordinatörü İbrahim Başak, bu yıl açılan ilk çağrılarına geçen yıla nazaran çok ilgi olduğunu ve yoğun bir proje başvurusu olduğunu belirtti. Başak, “Biz 2011 Ağustos ayında itibaren akredite edildikten sonra deprem felaketini yaşadık. Halkımızı ve bizi elbette çok büyük zararlara ve aksamalara neden olmuştu. İlimizin deprem felaketinden sonra toparlanmaya başlamasıyla birlikte bizler de halkımıza ve ilimize destek olmak amacıyla çalışmalarımız yoğunlaştırdık. Geçtiğimiz yıl yani 2013 yılının son ayında yaptığımız çağrı üzerine 41 proje verildi, bu projelerden 24’ü kabul görerek başlatıldı. Kabul edilen 24 projenin toplam bedeli 17 milyon 446 bin TL’dir. Bu projelerimizden 3 ad hayvansal, 4 ad turizm olmak üzere 7 projeye toplamda 7 milyon 332 bin TL ödeme yapılmış olup, diğer projelerimizin incelemesi bitmesiyle ödemeleri yapılacaktır” dedi.
 
Bu yıl 10 Şubat 2014 tarihinde başlatılan proje başvurusuna değinen başak, “Biz 2014 yılı proje başvuru çağrımızı 10 Şubat 2014 tarihi itibariyle yapmıştık. Ve projelerin son teslim tarihini de 10 Mart 2014 olarak belirlemiştik. Ancak bu yıl yoğun olan proje başvurusundan dolayı bu tarihi ertelemek zorunda kaldık ve son teslim tarihini 21 Mart 2014 saat 21.00’a kadar uzattık. Halkımızdan ricamız geç kalmamaları için erken teslim etmeleri ve yeni proje yapacaklar için de 7/24 saat boyunca bizleri 444 85 35 No’lu telefondan arayabilirler” şeklinde konuştu.
 
 

Ekleme Tarihi
10.03.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: TKDK, İl Koordinatörü, proje, tarım, İbrahim Başak
Link: TKDK İl Koordinatörü Başak 'Bu Yıl Projelerde Yoğun Bir Artış Var'
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız