Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 22 Mart 2023 Çarşamba
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gıda
 İçecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvancılık
 Su Ürünleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarım
 Çevre, Enerji
 Bilişim, Teknoloji
 Tarım Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarımsal Desteklemeler
 


Düzce’de 136 Ton Mantar Üretiliyor

DÜZCE (İHA) - Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, 2013 yılı TÜİK rakamlarına göre Düzce’de 136 ton mantar üretiminin yapıldığını söyledi.

Kabaoğlu, Düzce’nin mantar üretimince Düzce’nin 11’nci sırada bulunduğunu belirterek “Düzce’de iyi tarım kapsamında mantar yetiştiriciliği yapılıyor” dedi.

Kültür mantarı üretiminin yapıldığı, Gündolaması köyündeki Velioğlu Mantar Üretim Tesisini ziyaret eden Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, tesis sahibi Şerif Ali Veli’den tesis ve üretim ile ilgili bilgiler aldı.

İl Müdürü Harun Kabaoğlu son yıllarda organik tarım ve iyi tarım kapsamında üretilen ürünlere olan talebin giderek artığını belirterek, Velioğlu Mantarcılığın Düzce’de İyi Tarım Uygulamaları kapsamında üretim yapan tek mantar üretim tesisi olduğunu söyledi.

Tesis sahibi Şerif Ali Veli, Düzce’nin en büyük ve kurumsal olarak üretim yapan tek firması olduklarını belirterek “Tesisimizde 15 kişi çalışıyor. Bu yıl ‘İyi Tarım Uygulamalarına’ geçtik, bu sayede üretmiş olduğumuz mantarlara olan talep arttı. Tesisimiz sertifikasyon kuruluşu ve İl Müdürlüğü tarafından denetleniyor. Zor fakat zevkli bir iş olan mantarcılıktan memnunuz. Beyaz mantarın yanında son yıllarda İstiridye Mantarı üretimini de yapıyoruz” dedi.
 
 
 

Ekleme Tarihi
10.05.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Düzce’de, 136 Ton, Mantar Üretiliyor, mantar, üretim
Link: Düzce’de 136 Ton Mantar Üretiliyor
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız