Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 04 Aralık 2020 Cuma
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gıda
 İçecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvancılık
 Su Ürünleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarım
 Çevre, Enerji
 Bilişim, Teknoloji
 Tarım Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarımsal Desteklemeler
 


Bursa tarım fuarını 268 bin kişi ziyaret etti

TÜYAP Fuarcılık AŞ tarafından düzenlenen Bursa 12. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Bursa 7. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı'nı 41 ülkeden 268 bin 125 kişinin ziyaret ettiği bildirildi.

Fuar hakkında değerlendirme yapan Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, "Sektörün merakla beklediği, ülke sınırlarını aşıp geniş coğrafyalara hitap eden, konusunda ülkemizin ve bölgesinin en büyük fuarları arasında yer alan Bursa tarım ve hayvancılık fuarları, 25 ülkeden 524 firma ve firma temsilciliğinin katılımında, 7 ayrı salondan oluşan 40 bin metre kare kapalı alan ve 30 bin metre kare açık sergileme alanı olmak üzere toplam 70 bin metre kare alanda hazırlandı. Tüyap tarım fuarlarının gerek ziyaretçi gerekse metrekare bakımından en büyük halkalarından olan Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları, yurt dışından Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Fas, Fransa, Güney Kore, Gürcistan, Hindistan, Hollanda, İngiltere, Irak, İran, İspanya, İtalya, Japonya, Karadağ, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kosova, Makedonya, Moldova, Özbekistan, Polonya, Rusya, Sırbistan, Sudan, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tunus, Türkmenistan, Uganda, Ürdün, Ukrayna ve Yunanistan’dan, yurt içinden ise 78 ilden gelen 268.125 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı." dedi.

Fuarların ziyarete açık olduğu günlerde katılımcı firmalarımızın yaptığı yaklaşık 500 milyon lira tutarındaki satış sektöre büyük moral verdiğini anlatan Ersözlü şunları kaydetti: "Bursa dışından gelen yaklaşık 123 bin ziyaretçi ise otellerde konaklayıp, restaurantlarda yemek yiyip alışveriş yaparak şehir ekonomisine önemli katkılar sağladı. Ayrıca önümüzdeki yıl 14 – 18 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları için otellerde şimdiden ön rezervasyonlar yapıldı. Bu veriler bize kentimizde düzenlediğimiz fuarların şehrin sosyal, kültürel, ekonomik hayatına katkısını göstermektedir. Sektör ilgililerinin tüm programlarını fuar tarihine göre ayarladığı Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları, ülkemizde düzenlenen tüm tarım fuarları arasında 7 iklim kuşağına uygun ürün yelpazesinin sergilendiği tek fuardır. Ziyaretçiler ister yurt dışından ister yurt içinden Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu Bölgelerinden gelsin, kendi iklimi, kendi ürün grubu ile ilgili aradığı tüm ürünleri aynı çatı altında bulabilmektedir. Bursa’nın dış ticaretinin artması ve dünya ticareti ile daha entegre bir merkez haline gelmesi amacıyla; T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası desteği ile Bosna – Hersek, Bulgaristan, Cezayir, İtalya, Kosova, Moldova, Özbekistan, Sudan ve Yunanistan’dan organize edilen iş adamları, katılımcı firmalar ve sektör firmalarının temsilcileri ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi. Ayrıca; Tüyap yurt dışı ofisleri tarafından Beyaz Rusya, Cezayir, İran, Makedonya, Moldova, Rusya ve Tunus’tan organize edilen alım heyetleri katılımcı firmalar ile iş görüşmeleri yaptı."
 
 
 
 
 
 
(CİHAN)
 
 

Ekleme Tarihi
19.10.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: bursa tarım fuarı, bursa, fuar, tarım
Link: Bursa tarım fuarını 268 bin kişi ziyaret etti
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız