Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 18 Mayıs 2024 Cumartesi
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Gıda »  KuruTahıl,Bakliyat  »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Gıda Güvenliği
 Tüketici Köşesi
 Un, Unlu Ürünler
 Makarna
 KuruTahıl,Bakliyat
 Yemeklik Yağlar
 Kırmızı Et, Ürünleri
 Fast Food
 Dondurma
 Beyaz Et, Ürünleri
 Yumurta, ürünleri
 Süt, Süt Ürünleri
 DondurulmuşGıda
 Sebze,Meyve
 Bal, Reçel
 Zeytin, Ürünleri
 Konserve,Turşular
 Hazır Yemek
 Kuru Yemiş,Çerez
 KurutulmuşGıda
 Organik Gıdalar
 Diyet Gıdalar
 Baharatlar
 Salça, Ketçap
 Tatlı, Şekerleme
 GDO Gıdalar
 Marketler, Haller
 Toptancı, Bakkal
 Restoranlar
 Diğer Gıdalar
 Ambalaj
 Seminer,Kongre
 


Foça’nın ürünleri dünyada görücüye çıkıyor

Foça Yeryüzü Pazarı, Foça’nın ürünlerini İtalya’da düzenlenen fuarda tanıtacak. Fuara katılacak ekip bu yıl, koruk ekşisi, İzmir Kekiği, Karabaş otu ve Foça Tarhanası ile görücüye çıkacak.

Uluslararası Slow Food Örgütü’nce, dünyanın 28’inci Yeryüzü Pazarı (Earth Market) ilan edilen Foça Zeytindalı Grubu, İtalya’nın Torino kentinde düzenlenen Terra Madre ve Salone Del Gusto etkinliklerine katılıyor.
 
Foça Yeryüzü Pazarı 23-27 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlenen etkinliklerde, ürünlerin tanıtımı yaparken ikramda da bulunacak. İtalya’nın Torino kentinde düzenlenecek Terra Madre ve Salone Del Gusto etkinliklerine dünyanın tüm kıtalarından toplam 157 ülke katılacak. Slow Food Örgütü’nün Yeryüzü Pazarı ilan ettiği Foça, bu yıl 1 yıllık dönem faaliyetleri dikkate alınarak, ‘Dünyanın en İyi Yeryüzü Pazarı’ seçimi için ilk 5 aday arasında gösteriliyor. Slow Food Foça Zeytindalı Hareketi Lideri Gül Girişmen, ‘Foça Yeryüzü Pazarı’ üreticileri adına Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’a teşekkür ederek, bu başarıda belediyenin katkılarının görmezden gelinemeyeceğini söyledi.
 
Girişmen, “Foça Belediye Başkanımız Gökhan Demirağ’ın büyük özverisi ve katkıları ile pazarımızı geliştirip büyütüyoruz. Yaptığımız bir yıllık çalışma uluslararası camiada da ilgi gördü. Dünyanın en iyi ilk beş pazarı adayı listesine girmek bizler için ayrı bir onur. İtalya’nın Torino kentinde düzenlenen bu etkinlik, Foça için çok değerli bir tanıtım olacak. Foça Zeytindalı olarak, Slow Food içerisinde ‘Tarhana’yı ön plana çıkaran bir çalışma ile yöresel ürünlerimizin tanıtımının yanı sıra ilçemizin de tanıtımını gerçekleştireceğimiz için çok mutluyuz” dedi.Etkinliklerin bu yılki ana temasını dünyada kaybolmaya yüz tutmuş ancak yeniden yaygınlaştırılmasına çalışılan Nuh’un Ambarı (Ark Of Taste) listesine girmiş ürünler, bunlarla yapılan yemekler ile her ailenin satış yapabilmeleri esasına dayanan Aile Tarımı konusu oluşturuyor. Foça ekibi bu yıl koruk ekşisi, İzmir Kekiği, karabaş otu ve Foça Tarhanası götürecek. 
 
 
 
 
 
(İHA)
 
 

Ekleme Tarihi
18.10.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Foça Yeryüzü Pazarı, İzmir, gıda, doğal ürünler
Link: Foça’nın ürünleri dünyada görücüye çıkıyor
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız