Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 21 Mayıs 2024 Salı
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Gıda »  Marketler, Haller »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Gıda Güvenliği
 Tüketici Köşesi
 Un, Unlu Ürünler
 Makarna
 KuruTahıl,Bakliyat
 Yemeklik Yağlar
 Kırmızı Et, Ürünleri
 Fast Food
 Dondurma
 Beyaz Et, Ürünleri
 Yumurta, ürünleri
 Süt, Süt Ürünleri
 DondurulmuşGıda
 Sebze,Meyve
 Bal, Reçel
 Zeytin, Ürünleri
 Konserve,Turşular
 Hazır Yemek
 Kuru Yemiş,Çerez
 KurutulmuşGıda
 Organik Gıdalar
 Diyet Gıdalar
 Baharatlar
 Salça, Ketçap
 Tatlı, Şekerleme
 GDO Gıdalar
 Marketler, Haller
 Toptancı, Bakkal
 Restoranlar
 Diğer Gıdalar
 Ambalaj
 Seminer,Kongre
 IcerikbannerUrl


İçinde sebze meyve yetiştirilip, yoğurt üretilen mağaza kapılarını açtı

İçinde sebzesinden meyvesine kadar her ürünün canlı olarak yetiştirilip satıldığı mağaza Bursa'da hizmete girdi. Perakende sektörünün öncü firmalarından Beğendik, 2013 yılında Ankara Çayyolu’nda hizmete soktuğu, Türkiye’deki perakendecilik sektöründe çığır açan mağaza konseptinin ikincisini Bursa, Nilüfer’de açtı.

Gıda perakendeciliğinde örnek olarak gösterilen ve ilk olan mağaza konseptinde, çikolata, makarna, mantı ve erişte tüketicilerin gözleri önünde üretilerek satışa sunuluyor. Beğendik Nilüfer mağazasında bulunan mandırada, peynir ve yoğurt yine taze taze üretilerek satılıyor. Beğendik Nilüfer mağazasının en büyük özelliklerinden biri olarak da topraksız tarım alanı gösteriliyor. Tüketiciler mağaza içerisindeki topraksız tarım alanında, ürünleri dalından kopartarak satın alabiliyorlar. 10 milyon TL yatırımla hizmete açılan Beğendik Bursa Nilüfer mağazasında 220 kişi istihdam ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde Real’in Türkiye operasyonlarını satın alan Beğendik İcra Kurulu Başkanı Hacı Beğendik, "Hedefimizin 2020 yılında Türkiye’nin üç büyük ulusal zincirinden biri haline gelmek, hatta ülke sınırlarını aşarak dünyada ilk 100 perakende zinciri içerisinde yer almak olduğunu bundan yıllar önce açıklamıştık. Bursa Nilüfer’deki mağazamız bu amacımıza hizmet eden önemli bir mağaza. Marmara Bölgesi’ndeki büyümemiz Bursa Nilüfer mağazamızın çevresinden başlayarak devam edecek." diye konuştu.

10 Milyon TL’lik yatırımla 220 kişiye istihdam sağladıklarını belirten Beğendik, şu bilgileri verdi: "Mağazada sunulan ürünlerin yüzde 75’inin taze olmasının yanı sıra, ürünlerin mağaza içerisinde, herkesin görebileceği şekilde üretilmesi tüketicilere farklı bir deneyim sunuyor. Makarna, erişte, çikolata gibi ürünler tüketicilerin gözleri önünde üretilerek satışa sunuluyor. Yine mağaza içerisinde bulunan mandırada da yoğurt, peynir ve tereyağı üretimi yapılıyor. Tüketiciler, mağaza içerisinde bulunan topraksız tarım alanından da, mevsimin meyve ve sebzelerini dalından kopararak satın alabiliyorlar. Gıda perakendeciliğinde örnek bir model olan Beğendik Bursa Nilüfer mağazasının her bir reyonunda, konusunda uzmanlaşmış, usta seviyesinde özel eğitimli personel görev alıyor. Mağazanın balık reyonu su ürünleri mühendisi, sebze ve meyve ürünleri reyonu ziraat mühendisinin denetiminde işletiliyor. Başka özelliği ise içerisinde bulunan bitki çeşitliliği. Mağaza içerisinde, muşmuladan zeytine, portakaldan limona, kahve ağacına kadar 300 çeşit bitki bulunuyor."
 
 
 
 
 
 
(CİHAN)
 
 

Ekleme Tarihi
26.09.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Beğendik, sebze, meyve, mağaza
Link: İçinde sebze meyve yetiştirilip, yoğurt üretilen mağaza
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız