ifti Defteri
    TRKYENN EN GVENLR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
ifre
Beni Hatrla    
. Unuttum | ye Ol
Bugn: 06 Haziran 2023 Sal
Haberler Yazarlarmz Basndan Makaleler Gnlk Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 uan Buradasnz: Ana Sayfa »  Tarm Tedarik »  Fuarlar »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Tarm Finansman
 Tarm Sigortas
 Hizmet Sektr
 Fuarlar
 Tohum
 Gbre
 Zirai la
 Mekanizasyon
 Sulama
 Fidan
 Dier
 


Tokat’ta 2. Tarm Fuar Açlacak

TOKAT (HA) - Tokat Ticaret ve Sanayi Odas'nn (TSO) ibirliiyle Atlas Fuarclk tarafndan organize edilen 2. Tarm Fuar 26-29 Aralk 2013 tarihlerinde düzenlenecek.

Atlas Fuarclk Firma Yetkilisi Fevzi Atasagun, bu ylki hedeflerinin 400 katlmc firma ve 150 BN ziyaretçi olduunu söyledi. Hedeflerinin Tokat' tarmsal anlamda bir fuar merkezi haline getirmek olduunu ifade eden Atasagun, “Tokat'taki bu fuarmz çok çok ileri ki yllarda bile ayakta tutma gayretindeyiz. Birçok ehirde dokuzuncu onuncu fuarlarmz gerçekletiriyoruz” dedi.

Tokat TSO Yönetim Kurulu Bakan Ahmet Arat ise bölgede olmazsa olmaz sektörlerin banda tarm ve hayvancln geldiini kaydetti. Bakan Arat, bu sektörü ilgilendiren her türlü çalmay destekleme çabasnda olduklarn belirterek, “Çiftçimizin, köylümüzün kendisini daha fazla yenilemesi, son teknolojiye ayak uydurup, maliyetleri en aza indirgeyip katma deeri yüksek olan ürünleri üretme anlamnda bu fuar hem onlar için hem de bölgemiz için çok önemli” diye konutu.

Tokat Ziraat Odas Bakan Ahmet Dökülen, Tokat Sebze ve Meyve Üreticileri Birlii Bakan Gürsel Somuncu ve Bakkallar Odas Bakan hsan Tunç da tarm fuarnn öneminden bahsetti. Toplantya ayrca, Tokat Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ali Polat, Tokat l Gda Tarm ve Hayvanclk Müdür Vekili Mustafa Güzel, Tokat Ticaret Borsas Bakan Lütfi Bora, Tarm Kredi Kooperatifi Bakan Orhan Yldz ve birçok sivil toplum örgütü temsilcisi katld.
 
 

Ekleme Tarihi
28.08.2013
Ekleyen Kii
zgr evik

Etiketler: Tokat, 2. Tarm Fuar, Tarm, Fuar
Link: Tokatta 2. Tarm Fuar Alacak
  HABERLER
>> Ariv in Tklaynz