Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 03 Haziran 2023 Cumartesi
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gıda
 İçecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvancılık
 Su Ürünleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarım
 Çevre, Enerji
 Bilişim, Teknoloji
 Tarım Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarımsal Desteklemeler
BALIKESIR-GONEN 

BALIKESİR-GÖNEN TARIM, SERA VE HAYVANCILIK FUARI 28 NİSAN - 1 MAYIS 2011

 Balıkesir, fuarına kavuşuyor

20 yıllık fuarcılık tecrübesiyle yurt genelinde sektör lideri tarım fuarları düzenleyen Orion Fuarcılık, yeni bir fuara daha imzasını atıyor. Başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan ve bu sıfatıyla Türkiye'nin önemli tarım kentlerinden biri olan Balıkesir, düzenlenecek Balıkesir Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı ile fuarcılıkta da adından söz ettirecek.

28 Nisan - 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Gönen'de

Balıkesir Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı 28 Nisan- 1 Mayıs tarihleri arasında Balıkesir'in Gönen ilçesinde gerçekleştirilecek. Balıkesir ilinin önemli üretim yerlerinden biri olan Gönen Ovası, bu önemli fuara Gönen Fuar Alanı'nda ev sahipliği yapacak.

Balıkesir'de çalışan nüfusun yaklaşık %60 'ı tarımla uğraşıyor. Toplam tarım ürünü üretimine bakıldığında ise il Türkiye'de 3. sırada yer alıyor. Ayrıca büyük ve küçük baş hayvancılığın da önemli ölçüde yapıldığı Balıkesir, geçtiğimiz yılarda kırmızı et üretiminde Türkiye'de 1. sırada yer alırken, sahip olduğu tavukçuluk işletmeleriyle de 3. il olarak tarım ve hayvancılık alanındaki yerini alıyor.

Balıkesir Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı'na ev sahipliği yapacak olan Gönen ise, Bursa, Çanakkale ve Balıkesir gibi önemli illerin arasında olan coğrafik konumu ile pek çok ilçenin önüne geçiyor. Sahip olduğu verimli topraklarında hemen her türlü, sebze, bakliyat, hububat, endüstri ve yem bitkileri ve meyve yetiştiriliyor.

Tarım ve hayvancılığın bu denli önem kazandığı bir ilde, Orion Fuarcılık tecrübesiyle organize edilen Balıkesir Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı'nda, tarım, tarım teknolojileri, seracılık, hayvancılık, tohum, fidan, gübre, sulama teknolojileri ve süt endüstrisi alanlarında faaliyet gösteren sektör firmaları katılımcı olarak yer alacak.

Gerek fuarın yapıldığı dönemin sektör için elverişli olması, gerek ulaşım ve konaklama olanaklarının zengin oluşu, fuarın pek çok ziyaretçi tarafından gezileceğini işaret ediyor.

www.tarimfuari.com

Ekleme Tarihi
25.03.2011
Ekleyen Kişi
IRMAK TAN


Link: BALIKESİR-GÖNEN TARIM, SERA VE HAYVANCILIK FUARI
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız