Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 19 Mayıs 2024 Pazar
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gıda
 İçecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvancılık
 Su Ürünleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarım
 Çevre, Enerji
 Bilişim, Teknoloji
 Tarım Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarımsal Desteklemeler
 

DİYARBAKIR (İHA) - Ergani İlçe Tarım Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, hububat ve baklagil ürünü satıp karşılığında aldığı müstahsil makbuzunu Tarım Kredi Kooperatiflerine teslim eden çiftçilerin prim desteğinden faydalanabilmeleri için bundan sonra müstahsil makbuzlarını İlçe Tarım Müdürlüğü'ne teslim etmeleri gerektiği belirtildi. 

İlçe Tarım Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamada, "Fark ödemeleri kapsamında çiftçilerimiz hububat veya baklagil ürünü satıp, karşılığında aldığı müstahsil makbuzunu Tarım Kredi Kooperatiflerine ilgili evraklarla teslim ettiğinde prim desteğinden faydalanabiliyordu. Bundan sonra 2011 yılı ürünü satan çiftçilerimiz müstahsil makbuzlarını İlçe Tarım Müdürlüğüne teslim edeceklerdir. 2011 yılı çiftçi kayıt sistemine (ÇKS) kayıtlar; hububat ürünlerinden: buğday, arpa, çavdar ve yulaf üreticileri için 29 Temmuz

2011, çeltik üreticileri için 30 Kasım 2011, Baklagillerden; nohut ve mercimek üreticileri için 29 Temmuz 2011, yağlı tohumlu bitkilerden; kütlü pamuk, yağlı ayçiçeği ve dane mısır üreticileri için 30 Aralık 2011 tarihine kadar dosyalarını yatırmaları gerekmektedir. Bu tarihlerden sonra dosyalarını teslim eden çiftçiler hiçbir şekilde prim desteklerinden faydalanamayacaklardır" denildi. 

Ekleme Tarihi
29.04.2011
Ekleyen Kişi
şahin yaylacı


Link: Diyarbakır Ergani ilçe Tarım Müdürlüğü’nden Destekleme Açıklaması
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız