ifti Defteri
    TRKYENN EN GVENLR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
ifre
Beni Hatrla    
. Unuttum | ye Ol
Bugn: 31 Mays 2023 aramba
Haberler Yazarlarmz Basndan Makaleler Gnlk Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 uan Buradasnz: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gda
 ecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvanclk
 Su rnleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarm
 evre, Enerji
 Biliim, Teknoloji
 Tarm Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarmsal Desteklemeler

 
 
TÜRKYE BTK SEKTÖRÜNÜN DÜNYA’YA AÇILAN KAPISI OLACAK

Ülkemizde, sektöründe düzenlenen en büyük fuar alan Flower Show Türkiye CYF Fuarclk organizasyonu ile 15 Aralk Perembe günü Yeilköy CNR stanbul Fuar Merkezi’nde kaplarn sektör bileenlerine açt. Flower Show Türkiye Süs Bitkileri, Peyzaj ve Yan Sanayileri htisas Fuar 18 Aralk Pazar gününe kadar dört gün boyunca, tüm dünyadan gelen katlmc ve ziyaretçilerle ticari ibirlii salayacak.

CYF Fuarclk Genel Müdürü Hakan Yüksel, stanbul Büyükehir Belediyesi Aaç a Genel müdürü Eyüp Karahan, Akdeniz Süs Bitkileri Üreticileri Dernei Bakan Tark Dede, Saksl süs bitkileri dernei bakan Abdullah Okul ve TO çiçekçilik ve bahçe kültürleri meslek Komitesi meclis üyesi Kadir Gümü’ün katlm ile açlan fuar 20 farkl ülkeden 300’e yakn katlmcy arlayacak.

CYF Fuarclk Genel Müdürü Hakan Yüksel açl konumasnda ‘2011 Ylnda hracat oran en çok artan sektör bitki sektörü olmutur. Aslnda dardan bakldnda çou kimsenin yakndan tanmad bir sektör, ama her geçen gün isminden biraz daha fazla söz ettiren, çok büyük alanlarda üretimin yapld dev bir ticari alan. Flower Show Turkey ile amacmz, uluslararas platformda pazarlama an genileterek, ihracat ve ithalat ihtiyaçlarna cevap verecek nitelikte profilleri bünyemizde barndrarak sektörün çözüm noktas olabilmektir.’ Açklamasnda bulundu.
 
 

Akdeniz Süs Bitkileri Üreticileri Dernei Bakan Tark Dede ‘Tarihte ilk kez bu kadar büyük bir katlmla böyle bir fuar gerçekleiyor. Bundan sonrada artarak devam edecei kanaatindeyem. Biz Akdeniz Süs Bitkileri Üreticileri Dernei olarak özellikle Akdeniz çevresinde yetien bitkilerin kalbi olan bir merkezde

Saksl süs bitkileri dernei bakan Abdullah Okul, ‘CYF Fuarclk ile birlikte yalovada iki fuar gerçekletirdik ve artk Türkiye’de uluslararas bir fuar gerçeklemesi gerektiine karar verdik. Yurtdnda katldms fuarlardan farkl birey görmüyorum. Fuarmzn ülkemiz ve sektörümüz için hayrl olmasn dilerim., dedi

TO çiçekçilik ve bahçe kültürleri meslek Komitesi meclis üyesi Kadir Gümü,’ Bu fuar sector açsndan çok önemli bir fuar oldu. Cünkü bu fuarn adn talya’da Almanya’da Hollanda’da yaptmz i gezilerinin hepsinde duydum. Bu fuara katlacaklarn belirttiler ve gerçektende yurtdndan birçok katlm gerçekleti. TO adna CYF Fuarcl tebrik ediyor sektöre katklarndan dolay teekkürlerimizi sunuyorum’ dedi

stanbul Büyükehir Belediyesi Aaç a Genel müdürü Eyüp Karahan, ‘ Bizim tahmin ettiimizin çok çok üzerinde bir ortam ile karlatk. Biz sektörün en büyü alcs stanbul Büyükehir Belediyesi Aaç a olarak gelinin noktann umut verici bir nokta olduunu,sektör açsndan büyük bir gelimeye ahit olduk. Daha sonraki yllarda fuarn ve sektörün katlanarak büyüyeceine inanyorum.’ Dedi.
 
 

Flower Show Türkiye’de tüm üretim bölgelerinden gelen ülkemizin en büyük fidanlklar, iç ve d mekân süs bitkileri ve peyzaj ürünleri ile katlmc olarak yer alrken, talya, spanya, Almanya, Belçika, Hollanda, Yunanistan gibi ülkelerden de fidanlklar Kenya, Hollanda, Ekvator, Almanya, Fransa gibi ülkelerden Gül, Ortanca, Karanfil, kesme çiçek üreticileri de fuarda ürünlerini sergilenecek.

Fuar boyunca sergilenecek olan süs bitkileri, aaçlar, çiçekler ve peyzaj ürünleri dnda Almanya, talya, Finlandiya gibi ülkelerden üretim ve uygulamada kullanlan fidan dikim ve söküm makineleri, bahçe el aletleri gibi ürünlerde profesyoneller için sergilenecektir. Ayrca Çin, rlanda, Belçika, Almanya, Hollanda vb ülkelerden de tohum, yetitirme ortamlar, çiçek soan, bambu çubuklar, plastik ürünleri fuarda bulabilmek mümkündür.

Ekleme Tarihi
16.12.2011
Ekleyen Kii
ahin yaylac


Link: Trkiye Bitki Sektrnn Dnyaya Alan Kaps Olacak
  HABERLER
>> Ariv in Tklaynz