Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 29 Eylül 2023 Cuma
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gıda
 İçecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvancılık
 Su Ürünleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarım
 Çevre, Enerji
 Bilişim, Teknoloji
 Tarım Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarımsal Desteklemeler
Süs Bitkileri ihracatçılarının hedefi 1 milyar dolar 

Süs Bitkileri ihracatçılarının hedefi 1 milyar dolar -Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği 2023 yılı için belirlenen 1 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmak için fuar katılımlarına ağırlık verdi

ANKARA (A.A) - Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (OAİB) 2023 yılı için belirlenen 1 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmak için fuar katılımlarına ağırlık verdi.

     OAİB'den yapılan yazılı açıklamada, birliğin Orta Avrupa Pazarına Giriş Projesi kapsamında hazırlanan projeyle Ekonomi Bakanlığının desteğini aldığı anımsatılarak, Tayland'ın Chang Mai Kentindeki ''Royal Flora Ratchaphruek 2011 Expo''ya katılan birliğin bugün başlayan dünyanın en büyük süs bitkileri fuarı IPM Essen'e de katıldığı bildirildi.

     Toplam 17 firmadan 35 temsilcinin yer aldığı heyetin süs bitkileri sektörüyle ilgili önemli mezat, toptancı, ithalatçı ve kuruluşlarla görmelere başladığına yer verilen açıklamada, heyete başkanlık eden OAİB Başkanı Osman Bağdatlıoğlu'nun fuarla ilgili şu sözlerine yer verildi:

     ''Bu gezimiz Expo Floriade'deki Türk bahçesi Expo 2016 Antalya için önemli bir ön proje niteliği taşıyor. Yeni pazarlar kazanmak amacıyla, sektörde faaliyet gösteren 24 firmanın temsilcileri ile 26 aylık süre içinde Almanya, İsviçre, Fransa, Avusturya-Macaristan ve Çek Cumhuriyeti-Slovakya'yı ziyaret edeceğiz. Bu çalışmalar, 2023'teki 1 milyar dolar ihracat hedefimize bizleri bir adım daha yaklaştıracak.''

     Essen'de düzenlenen dünyanın en büyük süs bitkileri fuarı IPM Essen, 27 Ocak'a kadar açık kalacak.


Ekleme Tarihi
24.01.2012
Ekleyen Kişi
gidatarim2


Link: Süs Bitkileri ihracatçılarının hedefi 1 milyar dolar
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız