ifti Defteri
    TRKYENN EN GVENLR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
ifre
Beni Hatrla    
. Unuttum | ye Ol
Bugn: 31 Mays 2023 aramba
Haberler Yazarlarmz Basndan Makaleler Gnlk Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 uan Buradasnz: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gda
 ecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvanclk
 Su rnleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarm
 evre, Enerji
 Biliim, Teknoloji
 Tarm Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarmsal Desteklemeler
Gl rnleri Desteklenecek 

GÜL ÜRÜNLER DESTEKLENECEK

ISPARTA (HA) - Tarm ve Krsal Kalknmay Destekleme Kurumu (TKDK) 6. proje bavuru çars kapsamnda yerel tarm ve gda ürünlerinin pazarlanmas için mikro iletmelere destek verilecek.


TKDK Isparta l Koordinatörü Ramazan Çelebi, daha önce meyve-sebze ileme ve pazarlama bal altnda yalnzca üretici birliklerinin paketleme, tasnif makine ekipmanlar ve souk hava deposu gibi yatrm kalemlerinin desteklendiini anmsatt. Çelebi, “6. bavuru çarsyla desteklenmeye balanan yerel ürünler ve mikro iletmelerin gelitirilmesi balnda ise böyle bir kstlama bulunmuyor. Özel irketler ve kiiler de yerel ürünlerin ilenmesine ve pazarlanmasna yönelik proje bavurusunda bulunabilecekler. Yeni açlan yerel ürünler ve mikro iletmelerin gelitirilmesi bal altnda özel sektörden faydalanclar proje hazrlayarak; paketleme-etiketleme makine ve ekipman alm, fabrika sat maazas ve tantm stantlar alm ve bunlar için gerekli inaat ilerinin yapm konusunda destek alabilecekler” dedi

MKRO LETMELER DESTEKLENECEK

Çelebi, proje hazrlayacak iletmelerin yllk bir milyon TL’den az ciroya sahip, çalan saysnn 10’un altnda olan mikro iletmeler tanmna uymas ayrca yatrmn krsal alanda yaplmas gerektiini kaydetti. Isparta’da destek kapsamnda olan yerel ürünleri sralayan Çelebi, “Elma, kiraz, eftali, ceviz, badem, üzüm ve bunlarn kurutulmu ürünleri, gül ve gül ürünleri, börülce, bal kaba, bal, üzüm ve dut pekmezi, dut kurusu, haha ezmesi, lokul (cevizli çörek), köpük helvas, kuzu göbei mantar, keçi peyniri, kekik, slamkoy Ekmei destek kapsamnda. Yerel tarm ve gda ürünlerinin sat amaçl üretimi, ilenmesi ve paketlenmesine yönelik yatrmlar desteklenecek. Yerel tarm ve gda ürünlerinin bitkisel veya hayvansal üretimi ile ilgili yatrmlar destek kapsamnda deil. Altnc çar dönemi için bavurular 18 Haziran’da balyor. 9 Temmuza kadar sürecek olan çar döneminde yatrmlarn tamamlanmas için tannan süre ise on ay” diye konutu.

Ekleme Tarihi
12.06.2012
Ekleyen Kii
ahin yaylac

Etiketler: Gl rnleri Desteklenecek
Link: Gl rnleri Desteklenecek
  HABERLER
>> Ariv in Tklaynz