ifti Defteri
    TRKYENN EN GVENLR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
ifre
Beni Hatrla    
. Unuttum | ye Ol
Bugn: 31 Mays 2023 aramba
Haberler Yazarlarmz Basndan Makaleler Gnlk Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 uan Buradasnz: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gda
 ecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvanclk
 Su rnleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarm
 evre, Enerji
 Biliim, Teknoloji
 Tarm Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarmsal Desteklemeler
 

Beyolu Köyü Ihlamur enlii Yapld

TEKRDA (HA) - Tekirda’n arköy ilçesi Beyolu köyünde bu yl 6’ncs yaplan Geleneksel Ihlamur enlikleri renkli görüntülere sahne oldu. enliklerde hlamur aalna ise Ramazan Demirkran seçildi.


Bu yl 6’ncs düzenlenen Ihlamur enlii, Beyolu Köyü Yardmlama Dayanma ve Hizmet Dernei, Köy Muhtarl ve Tarmsal Kalknma Kooperatifi ibirlii ile gerçekletirildi. enlie CHP Tekirda Milletvekili Candan Yüceer, Vali Yardmcs Halil brahim Acr, Kaymakam Zekeriya Güney, Belediye Bakan Süleyman Altnok, l Genel Meclis Üyesi brahim Ylmaz, CHP l Bakan Recep Palabyk, Mürefte Jandarma Karakol Komutan Ayhan Baydur, Tekirda Tarm l Müdürü Erdem Karada, Tekirda Belediye Bakan Yardmcs Rüya Ylmaz, köy muhtarlar ve vatandalar katld.

Beyolu Tarmsal Kalknma Kooperatifi Bakan Fikri Özel, yapt konumada “Köyümüz 55 haneden oluan küçük bir köydür. Ama bizim gönlümüz büyüktür. Bu yl 6’ncsn düzenlediimiz Ihlamur enlii ve 4’üncüsünü düzenlediimiz Çanakkale ehitleri’ni Anma Programyla gönlümüzdeki bu sevgiyi paylayoruz” dedi.

Ihlamur Aas Necdet Düzgen de yapt konumada, arköy’ün en ücra köylerinden olmasna ramen, 6’ncs düzenlenen enliin, çevre köylere de örnek olmasn dileyerek, “Bizler enliin en iyi ekilde olmas için elimizden gelen gayreti gösterdik.” dedi.
enlikte; Rumeli arklarnda, Orhan ve Kemal ikilisi sahne alrken, arköy Halk Eitim Merkezi folklor ekibinin gösterisi ilgiyle izlendi. ehit Öretmen Nee Alten lköretim Okulu Öretmeni Ali Garg tarafndan oluturulan Türk Halk Müzii Çocuk Korosu, Mahalli Sanatç Mustafa Karayer’in de neyi ile elik ettii, arlkla çocuklardan oluan saz grubuyla, birbirinden güzel türküleri seslendirdi. Çocuklardan oluan Tekirda Teakvando ekibinin gösterilerinin ardndan, Çorlu Dans Grubunun modern danslar izlendi.

enliin sunucusu cazgr Recep Koar, ortama uygun manilerle süsledii konumasn, açk artrmaya çkard koyun için protokol türbininde para toplad.

2013 yl aalk seçimleri için adaylar belirlendi.Kran krana gecen Açk artrma sonunda Aalk 5 bin 500 TL veren Ramazan Demirkran da kald. Demirkran yapt konumada “enlii önümüzdeki yl da en iyi ekilde devam ettirerek, sosyal bir faaliyet olan bu örnek giriimin, Tekirda’n dier köylerinde de bu tip organizasyonlar olmasn temenni ediyorum.” dedi.

enlie katlanlara pilav ayran, tatldan oluan ikram verildi.

enlik komitesi, protokolde üyelerine teekkür belgesi ve plaketle birlikte hlamur datt. enlik yerel sanatçlarn söyledii arklara son buldu.

Ekleme Tarihi
27.06.2012
Ekleyen Kii
Celil PAKSOY

Etiketler: Beyolu Ky Ihlamur enlii Yapld
Link: Beyolu Ky Ihlamur enlii Yapld
  HABERLER
>> Ariv in Tklaynz