ifti Defteri
    TRKYENN EN GVENLR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
ifre
Beni Hatrla    
. Unuttum | ye Ol
Bugn: 03 Haziran 2023 Cumartesi
Haberler Yazarlarmz Basndan Makaleler Gnlk Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 uan Buradasnz: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gda
 ecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvanclk
 Su rnleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarm
 evre, Enerji
 Biliim, Teknoloji
 Tarm Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarmsal Desteklemeler
 

1. Ulusal Bitki Sal Sebze, Endüstri ve Süs Bitkileri Çalma Grubu Toplanyor

ANKARA (HA) - Gda, Tarm ve Hayvanclk Bakanl, Türkiye’nin örtü alt sebze üretiminin sorunlarnn ve çözüm önerilerinin ele alnaca ‘1. Ulusal Bitki Sal Sebze, Endüstri ve Süs Bitkileri Çalma Grubu Örtüalt’ konulu toplant düzenleneceini bildirdi.


Gda, Tarm ve Hayvanclk Bakanl'ndan yaplan açklamada, toplantnn Bakanla bal Tarmsal Aratrmalar ve Politikalar Genel Müdürlüü’nün Bitki Sal Aratrmalar Daire Bakanl’nn koordinasyonu ve Bat Akdeniz Tarmsal Aratrma Enstitü Müdürlüünün organizasyonunda yaplaca belirtildi. Toplantda, örtü altnda sebze yetitiriciliinde sorun olan hastalk ve zararllarn mücadelesine yönelik çözüm öneriler, biyolojik mücadelenin önemi ve geleceine dönük yaklamlar, örtü alt sebze üretiminin önemi ve bugünkü durumu ile üretim aamasnda karlalan sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatrlacak. 28-29 Kasm günlerinde Antalya’da düzenlenecek olan toplantya, Antalya Vali Yardmcs Hakk Loolu, Tarmsal Aratrmalar ve Politikalar Genel Müdürlüü Bitki Sal Aratrmalar Daire Bakan Doç. Dr. Birol Akba, Antalya Gda, Tarm ve Hayvanclk l ve ilçe Müdürlüü temsilcileri, Üniversite Öretim Üyeleri, Aratrmac Mühendisler, Sivil Toplum Kurulu Temsilcileri, tarm danmanlar ve üreticiler katlacak.

Türkiye’de geçen yl örtü alt ve açkta toplam 27,5 milyon ton sebze üretildii belirtilen açklamada, 728 milyon dolarlk ihracat yapld bildirildi. Süs bitkileri ihracatnn ise 76 milyon dolarn üzerine çkt ifade edildi. 

Ekleme Tarihi
28.11.2012
Ekleyen Kii
ahin yaylac

Etiketler: 1. Ulusal Bitki Sal Sebze, Endstri ve Ss Bitkileri alma Grubu Toplanyor
Link: 1. Ulusal Bitki Sal Sebze, Endstri ve Ss Bitkileri alma Grubu Toplanyor
  HABERLER
>> Ariv in Tklaynz