ifti Defteri
    TRKYENN EN GVENLR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
ifre
Beni Hatrla    
. Unuttum | ye Ol
Bugn: 03 Haziran 2023 Cumartesi
Haberler Yazarlarmz Basndan Makaleler Gnlk Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 uan Buradasnz: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gda
 ecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvanclk
 Su rnleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarm
 evre, Enerji
 Biliim, Teknoloji
 Tarm Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarmsal Desteklemeler
 

Çiçee israf yorumuna tepki

Antalya Çiçekçiler Odas Bakan Uysal: -''Çiçekçilik israf deil, aksine ekonomiye katma deer salayarak, ihracat kalemleri içinde önemli bir paya sahip olarak, ülke ekonomisine kazanmlar getiren bir sektördür''


ANTALYA (A.A) - Antalya Çiçekçiler Odas Bakan Alim Uysal, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri'nin çiçei ''israf'' olarak yorumlamasna tepki göstererek, çiçekçiliin israf deil, aksine ekonomiye katma deer salayarak, ihracat kalemleri içinde önemli bir paya sahip olarak, ülke ekonomisine kazanmlar getiren bir sektör olduunu bildirdi.

Alim Uysal, yapt yazl açklamada, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri'nin 27 Kasm'da TBMM Genel Kurulu'nda söz alarak israf konulu bir konuma yapt, Yeniçeri'nin bu konumasnda çiçei de ''israf'' olarak yorumladn kaydetti.

Yeniçeri'nin bu yorumunu, ''hayret ve üzüntü içinde izlediklerini'' vurgulayan Uysal, açklamasnda, ''Ortada konu edilebilecek pek çok israf kayna bulunmaktayken, sayn vekilin arlkl olarak çiçei israf kayna olarak gösteren bu yaklam, rzklarn bu iten temin eden çiçekçi esnafn ve çiçek üreticisini rencide etmitir'' ifadelerini kulland.

Çiçekçiliin israf kayna olmadn savunan Alim Uysal, açklamasnda unlar kaydetti:

''Çiçekçilik israf deil, aksine ekonomiye katma deer salayarak, ihracat kalemleri içinde önemli bir paya sahip olarak, ülke ekonomisine kazanmlar getiren bir sektördür. Sadece kendi alann deil, kullanlan sarf malzemeleriyle ie, cam, tekstil ve kat sektörünü de hareketlendirmektedir. Üretiminden nihai tüketiciye ulaana kadar yaklak 300 bin kiinin ekmek yedii bir sektör olduunu göz önüne alrsak sayn Yeniçeri'nin konumas esnasnda sözde haklarn savunduu garip gurebann da bu sektör sayesinde ayakta kaldn bilmesini isteriz.''

Antalya'nn 2016'da yapmaya hazrland Dünya Botanik EXPO'sunun ana temasnn ''çiçek ve çocuk'' olduunu hatrlatan Alim Uysal, Yeniçeri'nin bu açklamalarnn tantmda skntya yol açacan savundu. Uysal, bu organizasyona ev sahiplii yapacak bir ülkede hastanelere çiçein girmesinin yasak olmasn da eletirdi. 

Ekleme Tarihi
30.11.2012
Ekleyen Kii
ahin yaylac

Etiketler: Antalya iekiler Odas, iek, Dnya Botanik EXPO, ss bitkileri
Link: iee israf yorumuna tepki
  HABERLER
>> Ariv in Tklaynz