ifti Defteri
    TRKYENN EN GVENLR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
ifre
Beni Hatrla    
. Unuttum | ye Ol
Bugn: 01 Haziran 2023 Perembe
Haberler Yazarlarmz Basndan Makaleler Gnlk Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 uan Buradasnz: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gda
 ecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvanclk
 Su rnleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarm
 evre, Enerji
 Biliim, Teknoloji
 Tarm Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarmsal Desteklemeler
Bakan Eker 

Bakan Eker'e Botanik Bahçesi Teekkürü

Tema Vakf Kurucusu ve Mütevelli Heyeti Bakan adam Nihat Gökyiit, Gda Tarm ve Hayvanclk Bakan Mehdi Eker'e Ankara'ya yaptrd Botanik Bahçesi için teekkür etti.
 
Dünya'da botanik bahçesi olmayan çok az ülke kaldn aktaran Gökyiit, "Bizi bu ayptan kurtardnz için size ne kadar teekkür etsek azdr. Anaç ar desteiniz konusunda da ayrca teekkür etmek istiyorum" dedi. Bakan Eker, adam Nihat Gökyiit'in ei Nezahat Gökyiit adna stanbul Ataehir'de yaptrd botanik bahçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Botanik Bahçesi hakknda Nihat Gökyiit'ten bilgi alan Bakan Eker, Birlemi Milletler Çöllemeyle Mücadele Sekretaryas (UNCCD) tarafndan verilen "Yaam için Toprak" ödülünü Tema Vakf'nn almasndan dolay kutlad. Vakfn dier yöneticilerini de arayarak kutlayacan belirten Bakan Eker, "Tarm Bakan olarak, çevre konusundaki çabanz için sizi tebrik etmeye geldim" dedi. Ankara'ya yaplmas düünülen Milli Botanik Bahçesi'yle ilgili proje çalmalarnn son aamaya geldii müjdesini veren Bakan Eker, projenin tamamlanmasndan sonra yapmna balanacan açklad. Ankara'da kurulu bulunan Tohum Gen Bankas'nda 83 bin çeit bitki türüne ait tohumlarn uygun artlarda korunduunu aktaran Bakan Eker, Nihat Gökyiit'i buray incelemek üzere davet etti.

Daha sonra 50 hektar üzerine kurulu bulunan Nezahat Gökyiit Botanik Bahçesi'ni gezdi. Seralar, fidanlklar, tohum saklama ünitelerini ve sergi alanlarn gezen Bakan Eker, bir karayolu kavann bu ekilde deerlendirilmesinden çok etkilendiini söyledi. Bakan Eker Türkiye'nin endemik bitkileri fotoraf galerisi ile "Osmanl kültüründe çiçeklerin yeriö konulu galerileri inceledi. adam Nihat Gökyiit, Bakan Eker'e Artvin Camili'de arclkla ilgili olarak yaptklar projeler ve çalmalar hakknda bilgi vererek destek istedi. - Ankara
 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
23.12.2012
Ekleyen Kii
ahin yaylac

Etiketler: Bakan Eker'e Botanik Bahesi Teekkr
Link: Bakan Eker'e Botanik Bahesi Teekkr
  HABERLER
>> Ariv in Tklaynz