Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 23 Şubat 2024 Cuma
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gıda
 İçecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvancılık
 Su Ürünleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarım
 Çevre, Enerji
 Bilişim, Teknoloji
 Tarım Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarımsal Desteklemeler
 

Irak'ta Çiçek Festivali

Irak'ın başkenti Bağdat'ta binlerce Iraklı, çeşitli ülkelerin ve tarım kuruluşlarının katılımıyla düzenlenen çiçek festivali kapsamında rengarenk çiçeklerin dikildiği bahçeyi ziyaret ediyor.


"Bağdat, Kültür ve Çiçek" adı altında düzenlenen çiçek festivaline Bağdat başta olmak üzere Irak'ın farklı illerinden ziyaretçiler akın ediyor. Ülkelerindeki siyasi olaylardan kaçarak biraz nefes almak isteyen Iraklılar, soluğu barış mesajı taşıyan çiçek festivalinde alıyor.

Iraklı Tarım Mühendisi Menaf Muhammed Ceber, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Festivale, farklı sektörlerdeki özel şirketlerle 8 ülke katılıyor. Festival, Bağdat'ın yaşadığı zor şartları aşmak için düzenleniyor. Rengarenk çiçekler Iraklıların da kendi içinde uyum içinde olduğu gösteriyor" dedi.

Festivali ziyaret eden Haydar Muhammed, festivalin ülkedeki siyasi gelişmeler nedeniyle zor dönemlerden geçen Iraklı ailelere güzel çiçekler arasında dolaşma fırsatı sunduğunu belirterek, "Çiçeklerin dili, sadece Iraklılar için değil tüm dünya için güzel bir dildir. Festivali düzenleyenlere teşekkür ediyor, bu tür faaliyetlerin ülke geneline yayılmasını temenni ediyoruz" diye konuştu.

Festivali ziyaret etmekten memnuniyet duyduğunu kaydeden Iraklı Casem Mahmud, "Ülkede demokrasi tecrübesini hedef alan Irak düşmanlarının çirkin saldırılar düzenlediği şu dönemde, festival tüm zor şartlara rağmen mutluluk ve barış mesajı taşıyor. Festivalde Suriyelilerin hazırladığı bölüm ilgimi çekti. Suriyeliler de kendi ülkelerinde yaşadıkları zor durumlara rağmen burada bize doğanın renklerini güzel bir şekilde sundular" ifadelerini kullandı.

Lübnan Tarım ve Yatırım Şirketi Sorumlusu Enes İstanbuli, farklı kesimlerden Iraklıların festivale rağbet gösterdiğini, ayrıca tarım alanında yatırım imkanlarını görüşmek için bazı ziyaretçilerin katıldığını dile getirdi.

"Bağdat, Kültür ve Çiçek" festivali, bir hafta boyunca Iraklıların ziyaretine açık kalacak. - Bağdat
 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
04.05.2013
Ekleyen Kişi
şahin yaylacı

Etiketler: Irak'ta Çiçek Festivali
Link: Irak'ta Çiçek Festivali
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız