ifti Defteri
    TRKYENN EN GVENLR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
ifre
Beni Hatrla    
. Unuttum | ye Ol
Bugn: 03 Haziran 2023 Cumartesi
Haberler Yazarlarmz Basndan Makaleler Gnlk Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 uan Buradasnz: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gda
 ecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvanclk
 Su rnleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarm
 evre, Enerji
 Biliim, Teknoloji
 Tarm Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarmsal Desteklemeler
 


Çiftçiler Bu Ylki Hasattan Umutlu

VAN (HA) - Van Ziraat Odas (VAZOD) Yönetim Kurulu Bakan Lütfü Özgökçe, yalarn tarm sektörü için çok önemli olduunu ifade ederek, “Bu ylki hasattan umutluyuz. Umarm beklediimizi çiftçilerimiz alacaktr” dedi.
 
Konu ile ilgili makamnda HA muhabirine açklamalarda bulunan Lütfü Özgökçe, bu ylki yalarn çiftçilerin yüzünü güldürdüünü belirtti. Bu yalarla birlikte bu ylki hasadnda da çok güzel olacan tahmin ettiklerini anlatan Özgökçe, “Bölgede çiftçilerin karlatklar en büyük skntlarndan birisi sulama sorunudur. Özellikle kar yann az olduu yllarda yaz aylarnda sulama sknts artmaktadr. Ama haziran ayna kadar olan yalarla birlikte bu ylki veriminde bereketli olacan düünüyorum. En önemlisi barajlar ve toprak alt su seviyesi artyor. Bunlarda sulama açsndan çok önemlidir. Onun için barajlarn dolu olmas gerekiyor. Bu son yalar özellikle üretimin artmasn salayacak. Bunu hep birlikte gözlemleyeceiz” dedi.

“TMO ÜRÜN ALIMI ÇN ZAMANANDA AÇILACAK”
 
Hasat zamannn yaklatn ve bugünlerde çiftçilerin yl boyunca vermi olduklar emeklerinin karln biçmeye balayacaklarn da sözlerine ekleyen Lütfün Özgökçe; “Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) Van'da büro açmas için Erzurum Bölge Müdürlüü ile yaptklar görümeler sonucunda görev yapacak olan ekip ve ekipmann zamannda Van’da olacann sözünü aldk. Ofisin açlmasyla Van'daki çiftçilerin yan sra çevre illerdeki çiftçilerimiz de rahat edecektir. Ofis, hükümetin açklad taban fiyattan ürün almna balayacaktr ve bu ylki taban fiyatn kilosu 72 kurutur. Çiftçilerin ofise sahip çkmasn ve ürünlerini ofise vermelerini bekliyoruz. Eer çiftçilerimiz ürünlerini ofise vermezlerse gelecek yl bu ofisi burada açmamz zorlaacak. Ofisin olmad bir yerde çiftçilerimiz ürünlerini daha ucuza satmak zorunda kalacaklar. Bu yüzden ürünlerini her ne kadar ofisi satarlarsa buradaki ilginin ne kadar ön plana çktnn göstergesi olacaktr” eklinde konutu.

Ekleme Tarihi
11.07.2013
Ekleyen Kii
zgr evik

Etiketler: ifti, Hasat
Link: iftiler Bu Ylki Hasattan Umutlu
  HABERLER
>> Ariv in Tklaynz