ifti Defteri
    TRKYENN EN GVENLR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
ifre
Beni Hatrla    
. Unuttum | ye Ol
Bugn: 03 Haziran 2023 Cumartesi
Haberler Yazarlarmz Basndan Makaleler Gnlk Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 uan Buradasnz: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gda
 ecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvanclk
 Su rnleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarm
 evre, Enerji
 Biliim, Teknoloji
 Tarm Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarmsal Desteklemeler
 


Çukurova'da hasat dönemi balad, jandarma trafik denetimlerini artrd

Çukurova’da hasat dönemi nedeniyle traktör ve biçerdöverlerin kart kazalar artt. Jandarma Trafik Timleri, özellikle tarmsal alanlarda kullanlan araçlara yönelik denetimlerini artrd.

Konuyla ilgili l Jandarma Komutanl’ndan yaplan açklamada, dünyada ve ülkemizde her yl binlerce insann ölümüne, milyonlarca insann yaralanmasna ve sakat kalmasna, telafisi güç travmalara ve ekonomik kayplara neden olan trafik terörünün önüne geçilmesi maksadyla çalma yapld duyuruldu. Bu amaçla hasat mevsiminde meydana gelen kazalarn incelendii belirtilen açklamada, “Tarlalardan ürün toplamas ve tamas yapan biçerdöver ve traktör sürücülerinin kart kazalarn çounlukta olduu belirlendi. Bu kazalarda can kayb, yaralanma, sakat kalma ve ekonomik zararlarn ortaya çkt tespit edildi.” denildi.

Bu kapsamda 15 ilçe jandarma komutanl emrinde görevli toplam 63 personelin hizmet verdii 27 jandarma trafik timi ile yaln ilk yarsnda özellikle tarmsal alanlarda kullanlan araçlarn sürücülerine yönelik olarak denetimlerin ve eitim çalmalarnn artrld ifade edildi.

Açklamada bu yl, 2 bin 897 traktör, 627 biçerdöver, bin 471 minibüs, bin 625 kamyon, 4 bin 67 otomobil, bin 183 otobüs, bin 269 kamyonet sürücüsü ile 10 bin 727 yaya ve örenci trafik kurallar hakknda bilgilendirildiini belirtildi.


Hasat döneminde trafik kontrol ve denetimleri artrldn vurguland açklamada, sürücü ve yayalarn doru trafik davranlarna özendirilmesi maksadyla eitim faaliyetlerinin de devam edecei bildirildi. 
 
 
 
 
(CHAN) 

Ekleme Tarihi
10.08.2013
Ekleyen Kii
zgr evik

Etiketler: ukurova'da hasat dnemi balad, jandarma trafik denetimlerini artrd
Link: ukurova'da hasat dnemi balad, jandarma trafik denetimlerini artrd
  HABERLER
>> Ariv in Tklaynz