ifti Defteri
    TRKYENN EN GVENLR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
ifre
Beni Hatrla    
. Unuttum | ye Ol
Bugn: 03 Haziran 2023 Cumartesi
Haberler Yazarlarmz Basndan Makaleler Gnlk Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 uan Buradasnz: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gda
 ecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvanclk
 Su rnleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarm
 evre, Enerji
 Biliim, Teknoloji
 Tarm Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarmsal Desteklemeler
 


Çiçek ihracatnda hedef yükseldi

Süs Bitkileri ve Mamulleri hracatçlar Birlii Yönetim Kurulu Bakan Osman Badatlolu, Türkiye'den Hollanda'ya yaplan süs bitkileri ihracatn 10 milyon dolardan 15 milyon dolara çkarmay hedeflediklerini bildirdi.

ANTALYA - Badatlolu, yapt yazl açklamada, 6-8 Kasm günlerinde Hollanda'da düzenlenen IFTF Süs Bitkileri Fuar'na katlarak, Türkiye'de üretim ve ihracat yaplan karanfil, gerbera, lale, çelenk ve yeillikler gibi ürünleri sergilediklerini belirtti.

Dünya sektör liderlerinin bu fuarda bulutuunu anlatan Badatlolu, fuara katlan Türk firma temsilcilerinin de yabanc sektör liderleriyle ikili görümeler yaptklarn kaydetti.

Dünyann en büyük süs bitkileri ithalatç ve ihracatçs Hollanda'nn yllk 6 milyar dolarlk ticaret hacmine sahip olduunu vurgulayan Badatlolu, Türk ihracatçlarnn da bu pazardaki paylarn artrmay hedeflediklerine dikkati çekti.

Dünya süs bitkileri sektörüne bakldnda, Türkiye'nin ihracat açsndan büyük büyüme potansiyeline sahip olduunu dile getiren Badatlolu, öyle devam etti:

"Dünyadan sektör liderlerinin bulutuu fuarda ülkemiz de en iyi ekilde temsil edildi. Türkiye'den Hollanda'ya yaplan süs bitkileri ihracatn 10 milyon dolardan 15 milyon dolara çkarmay hedefliyoruz. Bu fuar vastasyla hem ihracatçlarmz yabanc alclarla bulutu hem de ülkemiz en iyi ekilde temsil edilerek ihracatmzn geliimi saland. Ayn zamanda süs bitkileri sektörüne ve sektörle ilgili kurululara da 2016 ylnda Antalya'da düzenlenecek dünyann botanik EXPO'su hakknda tantm yapld." 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
12.11.2013
Ekleyen Kii
zgr evik

Etiketler: iek ihracat, hedef ykseldi, iek, ss bitkileri, ihracat
Link: iek ihracatnda hedef ykseldi
  HABERLER
>> Ariv in Tklaynz