Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 18 Nisan 2024 Perşembe
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gıda
 İçecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvancılık
 Su Ürünleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarım
 Çevre, Enerji
 Bilişim, Teknoloji
 Tarım Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarımsal Desteklemeler
 


Mersin Karayollarına 15 Bin Fidan Dikildi

MERSİN (İHA) - Mersin Orman Bölge Müdürü Abit Baca, 2013 yılında 15 bin fidan dikerek 62 kilometrelik karayolu kenarı ağaçlandırması yaptıklarını, 2014’te de en az 60 kilometre karayolu kenarı ağaçlandırması yapacaklarını kaydetti.

Mersin Orman Bölge Müdürü Baca, yazılı bir açıklama yaparak karayolu kenarlarının ağaçlandırılması çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Bölge müdürlüğü olarak karayolları kenarlarını hızla yeşillendirmeye çalıştıklarını ifade eden Baca, 2013’te Mersin sınırları içerisinde hedeflerine yaklaşarak 62 kilometrelik karayolu kenarı ağaçlandırması yaptıklarını belirtti.
 
Baca, bu kapsamda sedir, dişbudak, akçaağaç, mavi servi, badem, ceviz, sabin ardıcı, zakkum türlerinden oluşan yaklaşık 15 bin adet fidanın yolların her iki kenarına dikilerek ağaçlandırıldığı bilgisini verdi. Karayolları Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde Bölge Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen ağaçlandırma faaliyetleri kapsamında dikilen fidanların bakımının ve sulamasının da Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacağını dile getiren Baca, “Bu konuda her zaman desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz ve işbirliği yaparak gerekli altyapı desteğini veren Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne teşekkür ederim. Yapılan ağaçlandırma çalışmaları ile yollar daha güzel bir hale getiriliyor. Ayrıca yol ağaçlandırması seyahat esnasında da görsel güzellik sağlayacak. 2014 yılında da 60 kilometre’den az olmamak üzere karayolu kenarı ağaçlandırmasına devam edeceğiz” dedi.
 
 

Ekleme Tarihi
22.01.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Mersin Karayollarına, 15 Bin Fidan Dikildi, fidan, ağaçlandırma, Mersin
Link: Mersin Karayollarına 15 Bin Fidan Dikildi
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız