Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 19 Mayıs 2024 Pazar
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gıda
 İçecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvancılık
 Su Ürünleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarım
 Çevre, Enerji
 Bilişim, Teknoloji
 Tarım Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarımsal Desteklemeler
 


Çiftçiye ürün desteği

Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 'Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli' doğrultusunda bu yıla ait yağlı tohumlu bitkiler, hububat ve baklagil fark ödemesi desteği miktarlarının belirlendiğini, yararlanmak isteyen çiftçilerin 1 Ekim 2014 tarihinden başvuruda bulunacaklarını duyurdu.

Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, destekleme kapsamındaki ürünleri üreten çiftçilerin 2014 yılına dair Çiftçi Kayıt Sistemi kayıtlarını desteğe tabi ürüne ilişkin hasat dönemi öncesinde yaptırmış olmaları gerektiği hatırlatıldı. 2014 yılı ürünü yağlık ayçiçeğine kilo başına 30 kuruş, soya fasulyesine 50 kuruş, kanolaya 40 kuruş, dane mısıra 4 kuruş, aspire 45 kuruş, buğday, arpa, çavdar, yulaf, tritikaleye 5 kuruş, çeltik, kuru fasulye, mercimek ve nohut bitkisine 10 kuruş destekleme ödemesi yapılacağı kaydedildi. Fark ödemeleri desteğinden yararlanmak isteyen üreticilerin, üretim sezonuna ilişkin hasat tarihi ile son başvuru tarihi arasındaki süreyi içeren alım satım belge, desteklemeye tabi ürünün fatura veya müstahsil makbuzuna ait borsa tescil beyannamesi ile ÇKS kaydını yaptırmış olduğu Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne dilekçe ile başvurması gerektiği ifade edildi.

Yağlık ayçiçeği, soya fasulyesi, kanola ve aspir bitkileri içen 1 Nisan 2015, dane mısır, buğday, arpa, çavdar, tritikale, yulaf, çeltik, kuru fasulye, nohut ve mercimek için ise son başvuru tarihinin 30 Nisan 2015 olduğu, çiftçilerin bu tarihe kadar başvurularını yapmaları istendi.
 
 
 
(CİHAN)
 
 

Ekleme Tarihi
19.08.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: tarım, çiftçi, destek
Link: Çiftçiye ürün desteği
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız