Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 19 Nisan 2024 Cuma
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gıda
 İçecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvancılık
 Su Ürünleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarım
 Çevre, Enerji
 Bilişim, Teknoloji
 Tarım Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarımsal Desteklemeler
 


'Çadır kiraları üreticiyi mağdur etmemeli'

TZOB Genel Başkanı Bayraktar, belediyelerin çadır kira bedeli belirlemede daha hassas davranmalarını beklediklerini açıkladı.

ANKARA - Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kurbanlıkların sergilendiği çadır kiralarının düşük tutulması gerektiğini bildirdi.

Bayraktar, yazılı açıklamasında, Türkiye'de kurbanlık hayvan satışlarının illere ve bölgelere göre farklılık gösterdiğini belirterek, birlik olarak iller bazında tahmini fiyatları derleyeceklerini ve kamuoyuna duyuracaklarını ifade etti.

Kurbanlıkları büyük şehirlerde belediyelerin belirlediği yerlerde satmak isteyen üreticilerin, satış süresince hayvanlarını bulunduracakları yerlere kira bedelleri ödediklerine dikkati çeken Bayraktar, şunları kaydetti:

"Üreticilerimizin yüksek maliyetli üretimleri ve hayvancılığımızın geçtiği zor süreç de dikkate alınarak belediyelerimizin bu yerlerin kira bedeli belirlemede daha hassas davranmalarını, kurbanlık satış yerlerini kiraya verirken, çadır kiralarını, gelir getirici bir yer değil, bir kamu hizmeti olarak görmelerini ve kira bedellerini mümkün olduğunca düşük tutmalarını bekliyoruz. Üreticimiz mağdur edilmemelidir."

Çadır kirası yanında üreticilerin başka masraflar da yaptığını belirten Bayraktar, yüksek nakliye ücretleri ödendiğini, hayvanlar satılmazsa geri dönüş için de nakliye parası verildiğini ifade etti.

Kurban pazarlarında denetimin de çok önemli olduğunu vurgulayan Bayraktar, "Yetkili kurumlarca denetimler sıklaştırılmalı, sanal kesime geçit verilmemelidir" ifadesini kullandı. 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
24.09.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: TZOB, şemsi bayraktar, kurbanlık, çadır, kira
Link: 'Çadır kiraları üreticiyi mağdur etmemeli'
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız